sobota, 6 sierpnia 2016

International level Targów Kielce (GameOn)

Michał Brzoza
("Projektor" - 5/2015)
W czerwcu oczy wszystkich miłośników rozrywki elektronicznej w Polsce skierowane były na Kielce, a to za sprawą odbywającej się w stolicy województwa świętokrzyskiego imprezy gamingowej GameON 2015. Dwudniowy event, zorganizowany przez Targi Kielce (w Centrum Kongresowym) oraz Legends Factory przyciągnął do liczne grono wielbicieli gier komputerowych, fanów e-sportu oraz cosplayerów.

GameON był wydarzeniem debiutującym w kalendarzu Targów Kielce. Warto pamiętać, że mury kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego już raz gościły wielbicieli gier elektronicznych podczas zorganizowanych w 2003 r. targów Games Expo. Niestety, przez kolejne dwanaście lat Kielce pozostawały białą plamą na gamingowej mapie Polski. Na szczęście zmieniło się, to za sprawą organizatorów tegorocznej imprezy, którzy przygotowali dla graczy mnóstwo atrakcji: turnieje, konkurs cosplay oraz spotkania z youtuberami. 

Największym zainteresowaniem cieszyły się turnieje gier „Counter-Strike”: „Global Offensive”, „League of Legends”, „DOTA 2”, „Hearthstone” oraz „FIFA 15”, w których łączna pula nagród wyniosła 7500 zł. Duże emocje wzbudziły w graczach rozgrywki CS: GO, rozgrywane w największej sali Centrum Kongresowego Targów Kielce, gdzie każdy mecz można było obserwować na 40-metrowym telebimie. W finale turnieju spotkały się drużyny ATB Gaming oraz NextGEN! Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ATB Gaming, którzy za wygraną otrzymali 1200 zł nagrody oraz puchar GameON 2015.

Nie mniejsze emocje panowały podczas niezwykle wyrównanego turnieju „League of Legends”, którego zwieńczeniem był finał zakończony zwycięstwem ekipy Prosty Polski Wynalazek nad zespołem Fanki Oraya. Szczególną uwagę graczy przykuł również turniej „DOTA 2”. Świetnie przygotowane rozgrywki zdominował zespół Team Alternate, który nie oddał rywalom ani jednego punktu. Olbrzymią popularnością cieszył się turniej najpopularniejszej z gier sportowych wyprodukowanych przez EA Games, czyli najnowszej odsłony „FIFY”. W eliminacjach udział wzięło 256 osób! Atmosfera skupienia panowała podczas rozgrywek Hearthstone: „Heroes of Warcraft”, w których bezapelacyjnie najlepszy okazał się Hubert Pszczółkowski.

Obok turniejów gier na GameON odbywały się spotkania z popularnymi youtuberami m.in. Tivoltem, Kubsonen, Lachem, Bajtkiem, Morgenem i ŻiŻejem. Uczestnicy chcący odpocząć od turniejowych zmaganiach mogli odpocząć i spróbować swoich sił grając na najnowszych konsolach w „Mortal Kombat X”, „Naruto” oraz „Dance Central”. Przez cały czas trwania imprezy oblegany był specjalny bus, w którym można było zagrać w „Wiedźmina 3: Dziki Gon” (i to na najwyższych detalach).

Starsi gracze zatrzymywali się przy stoisku Fundacji Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”, gdzie z nostalgią wspominali klasyczne konsole Commodore 64, Nintendo 64 i Atari 2600. Strefa retro była również doskonałą miejscem do zaprezentowania młodym wielbicielom gier takich tytułów jak „Duke Nukem 3D”, „Mario Cart” czy „Dyna Blaster”. 

Podsumowując, świetna organizacja, atrakcyjne nagrody i niepowtarzalna atmosfera sprawiły, że pierwsza edycja GameON okazała się dużym sukcesem, gromadząc ponad 2500 fanów wirtualnej rozrywki z całej Polski. Pozostaje mieć nadzieję, że impreza na trwałe zagości w kalendarzu Targów Kielce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz